دستگاه آبخوری مناسب برای مرغ داری ها

دستگاه آبخوری مناسب برای مرغ داری ها

در واحد هایی که برای مرغ داری گوشتی هستند از سیستم آب خوری تمام اتوماتیک نیپل استفاده می شود. مهم ترین ماده مغذی که باید توسط یک موجود زنده استفاده شود، آب می باشد. پرندگان قادر هستند که چند روزی را بدون غذا بگذرانند اما بدون آب دوام نخواهند آورد.


قطعه های تشکیل دهنده این آب خوری

برای ساخت این وسیله آبخوری نیپل باید دانش و تجربه کافی در ارتباط با قطعات نیپل داشت. قطعه های تشکیل دهنده آن رگلاتور، وینچ سقفی، لوله ساپورت، نشانگری برای تعیین سطح آب، گیره هایی که به عنوان نگه دارنده می باشند، سیستم هایی که خاصیت ضد نشست دارند، سیستم هایی که برای سیکل آب می باشند، لوله هایی که بتوانند به خوبی آب را منتقل کنند، لوله هایی که قابلیت ساپورت مناسب داشته باشند، شیر هایی برای انتها و میان خط می باشند و سایر ملحقات نصب لازم است.

هدف از استفاده کردن از آبخوری

هدف استفاده از آن ها در سالن های پرورشی این می باشد که آب کافی فراهم شود تا بالا ترین حد مناسب رشدی فراهم گردد که در پی آن عملکرد تولیدی آن ها افزایش یابد و به بالا ترین میزان خود برسد که این وسیله، آب لازم را از یک روزگی تا پایان دوره پرورش به خوبی فراهم خواهد کرد و همچنین وجود مزایایی که در ادامه به ذکر آن ها می پردازیم از جمله اهداف اصلی به کارگیری آن ها می باشند.

مزایای به کار گیری آب خوری ها

این انواع دارای قابلیت تنظیم ارتفاع هستند که بر طبق سن جوجه تعیین می شوند و همچنین چرخش 360 درجه سوپر نیپل امکان دسترسی آسان به آب را برای آن ها فراهم می کند. هنگام به کار بردن این دستگاه نگران آلودگی و یا ریزش آب نباشید زیرا به طریقی ساخته شده است که کاملا از این عوامل جلوگیری خواهد کرد.  به کار بردن این وسیله شما را در مصرف دارو ها و ویتامین ها کمک می کند که صرفه جویی کافی را داشته باشید. این دستگاه نیازی به شسشوی روزانه ندارد و در تمامی ساعات و در کل روز آبی سالم را در اختیار مرغ ها قرار می دهد.

ارسال ديدگاه

ديدگاه خود را در مورد اين مطلب بيان کنيد
عکس خوانده نمی شود