سنسور سیستم اتوماتیک دانخوری

سنسور سیستم اتوماتیک دانخوری

سیستم های اتوماتیکی که در مرغ داری ها برای کمک به رشد و پرورش پرندگان مورد استفاده قرار می گیرند، دارای تجهیزات مختلفی هستند. یکی از این تجهیزات و لوازمی که باید در دستگاه اتوماتیک که برای منتقل کردن دان و مواد غذایی طیور استفاده می شود، وجود داشته باشد، سنسور است. سنسور ها معمولا در انتهای خطوط دان خوری نصب می شوند.

مزیت وجود سنسور در دستگاه های اتوماتیک انتقال دان

وجود سنسور ها در سیستم هایی که برای رساندن دان و مواد غذایی هستند، بسیار حائز اهمیت است. این سنسور ها برای قطع کردن برق و متوقف کردن موتور مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد آن ها در مواقعی است که انتقال مواد غذایی در کل سالن انجام شده است و حال نوبت به بشقاب آخر رسیده است و باید دستگاه متوقف شده و کار دان رسانی را به اتمام برساند.
دلیل اصلی اهمیت وجود آن ها این است که شما به راحتی می توانید به میزانی دلخواه مواد غذایی را در زمانی معین به دست پرندگان برسانید و هر زمانی که نیازی که به پخش دان در سالن نیست، انجام این کار را متوقف کنید.
از دیگر مزیت این سنسور ها این است که امکان تنظیم تاخیر زمانی از 10 ثانیه تا 2 ساعت را دارد که از جمله مهم ترین و قابل توجه ترین ویژگی این سنسور های سیستم انتقال دان است.

مشخصات سنسور دانخوری

سنسور های مختلفی برای دستگاه های مختلف ساخته و طراحی شده اند که هر یک از آن ها:

  1. ساخت کشور های گوناگونی هستند.
  2. در قطر های مختلفی ساخته شده اند.
  3. جنس بدنه آن ها با یک متفاوت است.
  4. ولتاژ تعیین شده در انواع مختلف آن متفاوت است.
  5. تعداد سیم های مختلفی برای آن ها در نظر گرفته شده است.
  6. به صورت های مختلفی با توجه به نوع دستگاه امکان اتصال آن ها وجود دارد.

ارسال ديدگاه

ديدگاه خود را در مورد اين مطلب بيان کنيد
عکس خوانده نمی شود