گرفتگی نازل مه پاش

گرفتگی نازل مه پاش

گرفتگی نازل مه پاش از جمله مشکلاتی است که ممکن است برای دستگاه های پخش کننده مه به وجود آید. این مشکل از جمله موارد بسیار رایج و معمول است که دلیل اصلی رخ دادن آن کوچک بودن سوراخ های نازل است که راه حل های مختلفی جهت رهایی از این عامل وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجزای نازل مه پاش به این لینک مراجعه کنید.

دلایل مسدود شدن سوراخ های نازل

گرفتگی نازل سیستم مه پاش به دو دلیل عمده زیر رخ می دهد:
  1. وجود ذرات ریز و غیر محلولی که در آب وجود دارند مانند زنگ آهن.
  2. کیفیت پایین و کمی که آب دارد و همچنین سختی بالای آن.
برای این دو عامل و رهایی از آن ها راه حل هایی را به شما ارائه خواهیم داد، با سامان طیور همراه باشید.

ذرات ریز و غیر محلول در آب

همان طور که می دانید سوراخ های نازل پاشنده مه بسیار کوچک و در حدود چند دهم میلی متر هستند. به همین دلیل ذرات ریز و غیر محلول در داخل آن ها به دام می افتند و گرفتگی نازل را منجر می شوند. برای رهایی از چنین مشکلی باید از فیلتر های مخصوص استفاده کنید که این فیلتر ها آب را به خوبی تصفیه می کنند.
پس از آن که آب توسط فیلتر ها تصفیه شدند باید به صورت مستقیم وارد پمپ شوند. اگر مستقیما وارد پمپ نمی شوند، باید وارد مخزنی شوند که به صورت سه لایه ساخته و طراحی شده اند که پس از وارد شدن آب به داخل آن ها باید درب را محکم بست تا از رشد جلبک ها و وارد شدن آشغال و آلودگی به داخل آن ها جلوگیری شود.

سختی بالا و کیفیت پایین آب

سختی آب به دلیل وجود نمک های محلول در آب است که با چشم قابل دیدن نیستند و به کمک فیلتر ها به سادگی امکان جدا سازی ندارند. بنابراین برای رفع این مشکل باید سر هد نازل را از بدنه جدا کنید و آن را به مدت زمان معمولا بین 12 تا 24 ساعت بخوابانید و مجدد نازل را وصل کنید. 
بعضی افراد از یک شی نوک تیز یا سوزن برای باز کردن سوراخ های نازل استفاده می کنند که کاری بسیار اشتباه است و نازل را خراب خواهد کرد. بهترین راهکار، همان استفاده از سرکه است. اما نکته مهمی که هنگام قرار دادن نازل داخل سرکه وجود دارد این است که نباید فنر و لاستیک نازل مه پاش را داخل سرکه قرار دهید زیرا به آن ها آسیب وارد می شود.
برای دریافت راهنمایی و خرید بهترین دستگاه های پخش کننده مه با کارشناسان ما (09122633367 - 09127164278) تماس بگیرید.

ارسال ديدگاه

ديدگاه خود را در مورد اين مطلب بيان کنيد
عکس خوانده نمی شود