طریقه خنک کردن گلخانه و کمک به رشد گیاهان

طریقه خنک کردن گلخانه و کمک به رشد گیاهان

اگر دمای گلخانه افزایش یابد و نور بیش از نیاز گیاهان وارد محیط گل خانه شود سبب می شود که به گیاهان آسیب وارد شود. برای مثال در فصل تابستان دمای درون گلخانه 11 درجه سانتی گراد از دمای محیط بیرونی بیشتر است.

این افزایش دما می تواند زیان های زیادی را در پی داشته باشد که از جمله آن ها:
  1. استحکام ساقه ها را از بین می برد.
  2. در گل دهی و رشد آن ها تاخیر به وجود می آورد.
  3. احتمال مرگ جوانه ها وجود دارد.
از جمله روش هایی که برای کاهش دمای درون گلخانه مناسب است، می توان به استفاده از سیستم مه پاش اشاره کرد. این سیستم خنک کننده را با بهترین قیمت و کیفیت می توانید از سامان طیور دریافت کنید. نصب آن را ما بر عهده می گیریم و در کمترین زمان ممکن به بهترین نحو آن را برای شما نصب خواهیم کرد. بعد از اتمام کار، نحوه کار و نکات لازم استفاده از آن را به شما آموزش خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

مزیت استفاده از سیستم میست در گل خانه ها

این سیستم ها که از یک پمپ فشار قوی و تعدادی نازل تشکیل شده اند، قادر هستند که آب را به میلیون ذره کوچک (به اندازه 5 تا 15 میکرون) که حتی از قطر موی انسان نیز کم تر است تبدیل کنند. این ذرات آب هنگامی که با هوا برخورد می کنند به سرعت تبخیر شده و سبب افزایش رطوبت و خنک شدن محیط می شوند.
عملکرد این سیستم ها به این صورت است که می توانند دمای محیط را تا 22 درجه سانتی گراد کاهش دهند. به صورت کلی می توان گفت که عملکرد نهایی این سیستم خنک کننده به عواملی مانند دما، سطح رطوبت و نرخ تبادل هوا بستگی دارد که در رشد طبیعی گیاهان بسیار کمک کننده است زیرا شرایط رشد گیاه ها را با تامین هوای مطبوع لازم و تهویه هوای مناسب به وجود می آورد.

ارسال ديدگاه

ديدگاه خود را در مورد اين مطلب بيان کنيد
عکس خوانده نمی شود