اهمیت وجود دستگاه گرمایشی در سالنهای پرورشی

اهمیت وجود دستگاه گرمایشی در سالنهای پرورشی

جهت تامین گرمای مورد نیاز در کارخانه ها، گل خانه ها، مرغ داری ها، سالن های پرورش قارچ و مانند این ها باید از یک وسیله گرمایشی مناسب استفاده شود.

یکی از این دستگاه هایی که برای این منظور بسیار مناسب می باشد، هیتر کابینتی نام دارد. از ویژگی بسیار جالب و منحصر به فرد آن ها این می باشد که دارای انواع مختلف و گوناگون گازی، گازوییلی و برقی هستند و حتی به صورت  دو گانه سوز نیز ساخته و طراحی می شوند.

چرا تنظیم دما در چنین مکان هایی از اهمیت بالایی برخوردار است

نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که در قسمت هایی که به پرورش جانور ها و گیاه های مختلفی می پردازید، تامین حرارت از مسائل بسیار ضروری و حائز اهمیتی است که باید حتما به آن توجه شود. دلیل این امر این می باشد که دما از جمله عواملی است که در پرورش جاندار از اهمیت بسزایی برخوردار است و در صورت تنظیم نکردن آن شما بدون شک راندمان تولیدی پایینی را شاهد خواهید بود.
بنابراین با توجه به نکات ذکر شده در بالا اهمیت استفاده از یونیت هیتر ها به وضوح برای شما روشن شد و متوجه شدید که اهمیت دادن به مساله دما می تواند بسیار به شما در انجام این کار کمک کند.

بازده مفید و راندمان این دستگاه ها چگونه تعیین می شود

در ابتدا لازم است که بگوییم که در مقاله ای مفصل در مورد طریقه بررسی راندمان و عملکرد یونیت هیتر صحب کردیم که شما برای کسب اطلاع در این زمینه می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.
اگر بخواهیم راندمان را به صورت کلی برای شما بیان کنیم باید بگوییم که راندمان بدین معناست که چه میزان و درصدی از انرژی می تواند محیط را به خوبی گرم کند و چه میزان از آن تلف می شود. به عنوان مثال تصور کنید که گرمای حاصل از مصرف سوخت یک دستگاه به اندازه 70 درصد محیط را گرم می کند و ما بقی به حالت دود هدر می رود، پس در چنین شرایطی گفته می شود که راندمان 70 درصد است.

ارسال ديدگاه

ديدگاه خود را در مورد اين مطلب بيان کنيد
عکس خوانده نمی شود