آشنایی با سیستم های با نام مه پاش Fogging systems

آشنایی با سیستم های با نام مه پاش Fogging systems

برای تامین رطوبت و دما و یا به عبارتی دیگر خنک کردن محیط هایی مانند گل خانه هایی که برای پرورش گل و گیاه هستند، فضا هایی که برای پرورش قارچ در نظر گرفته شده اند و یا سالن هایی که جهت پرورش دام و طیور می باشند، از سیستم فوگر استفاده می شود زیرا که دما و میزان رطوبت مناسب در این محوطه ها بسیار مهم می باشد.

این سیستم های fogger چگونه کار می کنند

-    این دستگاه از طریق جذب گرمای محیط، رطوبت را افزایش می دهد و سبب کاهش دما می شود.
-    این انواع موجب خیس شدن محیط نمی شوند زیرا که آب را به حالت پودر شده در می آورند و از این طریق رطوبت مورد نیاز را فراهم می کنند.
-    می توان با نصب سنسور بر روی آن ها به صورت کاملا اتوماتیک با توجه به میزانی از رطوبت که در محیط وجود دارد، اقدام به خاموش و یا روشن آن ها کرد.
-    برنامه زمانی مشخصی را می توان برای آن در نظر گرفت به صورتی که بر طبق زمان معین شده، دستگاه خاموش و یا روشن شود.
-    استفاده از آن ها حتی در فصل های سرد سال نیز امکان پذیر است زیرا به راحتی می توان در آن ها آب گرم ریخت تا دما را افزایش دهد.

مزیت استفاده از سیستم فوگر چیست

در چنین محیط هایی که استفاده از سیستم مه پاش توصیه شده است از جمله بخش هایی می باشند که آفات می توانند به راحتی در اثر نبود یا کمبود رطوبت رشد کنند و به راحتی در سطح محیط منتشر شوند بنابراین با استفاده از این دستگاه ها می توان از این رخداد جلوگیری کرد و رطوبت محیط را به خوبی تحت کنترل قرار داد.
از دیگر مزایا می توان گفت که در این قسمت ها به هیچ عنوان نباید گرد و غبار و آلودگی و همچنین بوی نا مطبوع وجود داشته باشد زیرا که باعث تلف شدن طیور، از بین رفتن گیاهان و غیره می شود و ضرری بسیار را وارد خواهد کرد، به کار بردن این سیستم از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری به عمل خواهد آورد.

ارسال ديدگاه

ديدگاه خود را در مورد اين مطلب بيان کنيد
عکس خوانده نمی شود